Proč potřebujete zdravotní obuv

Proč i vy potřebujete zdravotní obuv

Víte, jaké části těla jsou v lidském organismu nejzatěžovanější? Na prvním místě je srdce, což asi není příliš překvapivé. Na druhém ovšem najdete nohy. Je velká škoda, že jim většina lidí nevěnuje takovou pozornost, jakou by si zasloužily. Nemusíte je hýčkat masážemi ani brát pravidelně na pedikúru. Nejvíce jim, potažmo celému vašemu tělu, prospěje správně zvolená zdravotní obuv.

Špatné boty mohou způsobovat puchýře, otlaky, bolesti nohou, vbočené palce, ploché nohy, ale také třeba bolesti zad. Mají totiž vliv na celý pohybový aparát, páteř a držení těla. I klouby na nohou vás mohou bolet z důvodu špatně zvolené obuvi. Potřebujete snad více důvodů, proč místo tenisek či lodiček obout zdravotní obuv?

Noste zdravotní obuv aspoň do práce

Samozřejmě není bezpodmínečně nutné chodit neustále jen ve zdravotní obuvi. Ono by to asi ani dost dobře nešlo. Jsou prostě příležitosti, kdy je třeba dbát více na styl než na zdraví. Nicméně aspoň ty boty, v nichž trávíte největší část dne, byste mohli nahradit zdravotními. Pro většinu lidí jde o obuv, kterou nosí v práci.

V práci trávíme velkou část dne a mnozí lidé převážně na nohou. Zdravotníci, číšnice či kuchaři. Ti všichni jsou během své pracovní doby hodně v pohybu, stojí a chodí, proto by o zdravotní obuvi měli vážně uvažovat.

V čem je vlastně zdravotnická obuv odlišná?

Zdravotní obuv má především lepší anatomický tvar, který podporuje klenbu a nikde netlačí. Dále je prodyšná, takže se vám v ní tolik nepotí nohy, má antibakteriální a antistatickou úpravu, protiskluzovou podrážku, se kterou neuklouznete ani na mokré podlaze. Další konkrétní vlastnosti se pak liší podle výrobce. Například zdravotní obuv ABEBA u zákazníků boduje možností prát některé pantofle v pračce a také elegantním provedením. Zdravotní pantofle s květinami rozzáří každé pracoviště a jsou dokonalým důkazem, že i zdravotní obuv může být stylová.

Prohlédněte si stylovou zdravotní obuv na https://www.pp-servis.eu/obuv-primavera-luver/