Pelety jako ekologický způsob vytápění

Používáte k vytápění rodinného domu vlastní kotel, ale hledáte ekologické řešení? Už nechcete chodit několikrát za noc přikládat, abyste se mohli probouzet ve vyhřáté místnosti? V takovém případě vás nadchnou pelety, které jsou kromě jiného šetrné k životnímu prostředí. Současně nabízí maximální komfort, protože se používají automatické kotle, které si dokážou přikládat samy.

Pelety jsou nezávadné, ale přitom účinné

Prvořadě se pelety chlubí svou nízkou hmotností, a proto se často můžete setkat i s pojmenováním jako peletky. Snadno se tedy s nimi manipuluje. Pelety se vyrábí z vedlejších výrobků dřevozpracujícího průmyslu, a to konkrétně z hoblin, odřezků a obrusného prachu. Důležité je, aby neobsahovaly chemické příměsi, protože v takovém případě by nesplňovaly podmínky certifikace ENplus A1.

Jestliže tedy chcete koupit vskutku kvalitní pelety, dbejte na to, aby měly danou certifikaci. Zaručuje absenci síry a dalších nevhodných látek, kvůli nimž by byla nižší výhřevnost.

Vytápění je jednoduché a pohodlné

V případě, že už nechcete chodit několikrát za noc přikládat, tak jsou automatické kotle na pelety pro vás jako stvořené. Disponují totiž zásobníkem, do něhož se dají pelety, a pak si kotel sám přikládá. Vy se tak nemusíte o nic starat a v noci se budit.

Doprava je pohodlná

Objednejte si pelety přes internet. Stačí se podívat do pestrého produktového portfolia e-shopu OPTIMTOP, kde najdete pelety ze smrkového dřeva. U všech nabízených variant je certifikace ENplus A1, takže kvalita je zajištěna. Doprava je navíc zdarma, a to po celé České republice, i když si objednáte pouze jednu paletu.

OPTIMTOP je předním dodavatelem pelet, briket, uhlí i palivového dříví. Tak neváhejte a objednejte pelety ještě dnes, protože je na ně nyní slevová akce.