Kde na internetu kupovat levné učebnice a knihy?

Patříte k těm, co ani v digitální době nedají dopustit na klasické tištěné knihy? Pak vám asi není třeba vysvětlovat, jaké mají kouzlo a proč by si člověk čas od času nějakou tu knihu měl pořídit, přestože se nejedná zrovna o nejlevnější záležitost. Jsou lidé, kteří si vyloženě užívají prohlížení nových titulů v knihkupectvích. Ale pak se najdou i tací, již by si raději objednali pár knížek pohodlně přes internet. Jste spíš z té druhé skupiny? Pak vás bude nejspíš zajímat, kde nakupovat.

Internetových knihkupectví je spousta a hodně záleží na tom, o jaké knížky máte vlastně zájem. Také není špatné nakupovat v knihkupectvích, jež mají pobočku ve vašem městě. Knihy si tam často můžete vyzvednout a vyhnout se tak dodatečným nákladům za poštovné. Ale už dost obecných řečí, pojďme se podívat na konkrétní tipy.

Učebnice nekupujte v klasických knihkupectvích

Samostatnou kategorii představují učebnice. Ve většině knihkupectví vám je sice objednají, když sdělíte název a autora, ale existuje i levnější varianta. Existují totiž e-shopy, které se zaměřují výhradně na školní učebnice – příkladem může být obchod Levné učebnice. Nad 2000 Kč má dopravu zdarma a v období začátku školního roku obvykle boduje zajímavými slevami. A nenajdete tady jen učebnice, nýbrž také různé populární knihy.

Mít své oblíbené knihkupectví se často nevyplácí

Jistě byste sami dokázali jmenovat několik českých knihkupectví, která mají i své internetové obchody. Faktem je, že každý z nich vyniká v něčem jiném. Martinus například boduje skvělými nápady a marketingem – nedávno začal nabízet k objednávkám kartičky, pomocí nichž někomu darujete čas na čtení. Bux knihy zase zaujmou dobrými nabídkami knižních kompletů. Jestli toužíte po celé sérii nějakých knih či kompletu od jednoho autora, tady pořídíte nejvýhodněji.

I ze zahraničí lze nakupovat bez poštovného

Čtete rádi v angličtině? Literatura psaná anglicky bývá v českých knihkupectvích často zbytečně drahá. Slyšeli jste někdy o e-shopu BookDepository.com? Tento e-shop prodává anglicky psané knihy, a to jak známé tituly, tak méně vyhledávané knihy. Do ČR je posílá z Británie úplně zdarma. Sice chvilku trvá, než dojdou (počítejte cca 2 týdny), ale ceny paperbacků jsou poměrně příznivé.

Kde nakoupíte, je jen na vás. Některé e-shopy, například knihkupectví Kosmas, se snaží do nabídky začlenit i e-knihy a audioknihy. Nenechte se ale zlákat. Kouzlo tištěných knih nikdy nic nenahradí. Byla by velká škoda, kdyby vymizely.