Dovolená v Egyptě

Chystáte se během své dovolené navštívit Egypt? Pak se připravte na to, že na vás bude na každém rohu dýchat úctyhodná historie. Záhadné a majestátní pyramidy lákají k prozkoumávání nejednoho turistu a síla dávnověku vás bude pronásledovat na každém kroku. Pyramidy v Gíze, údolí králů i moderní Asuánskou přehradu naleznete rozeseté po obou stranách Nilu.

Nemyslete si ale, že do Egypta musí jezdit jen vyznavači turistiky a historie. Na své si zde přijdou zejména milovníci slunečních paprsků, horkého afrického slunce a blankytně modrého nebe bez mráčků. Odpočívat tu můžete na krásných písečných plážích, ovíváni jen lehkých vánkem vanoucím od moře. Šnorchlování v Rudém moři se pro vás stane zážitkem, na každém kroku totiž číhají velká mračna různobarevných rybiček, proplouvající přes všudypřítomné korálové útesy. Ještě si myslíte, že vám nemá Arabský poloostrov a Afrika co nabídnout? Stačí jedna návštěva a stanou se z vás milovníci této scenérie.

Vždyť je to právě Egypt, který vám umožní spatřit jeden z nejkrásnějších podmořských životů. Výhodou je, že korálové útesy a život kolem nich je jen pár metrů pod hladinou, takže vám stačí jen potápěčské brýle, šnorchl a můžete vyrazit. Pro ty odvážnější tu čekají ve větších hloubkách přesahujících 10 metrů, krásné vraky lodí, které jsou potápěči velmi vyhledávané. Při ponorech můžete pozorovat nejrůznější mořské rostliny a živočichy.

Rozmanitost země má tu výhodu, že může každému nabídnout něco jiného. Chcete se potápět v křišťálově čisté vodě, prozkoumávat pyramidy a jejich dávnou historii nebo se naopak vypravit na výlet do pouště na motokárách nebo terénních jeepech. Na dovolené v Egyptě je možné snad vše.