Jak snížit škodlivost kouření?

Milovníci cigaret si již zvykli, že musejí čelit masivní kampani, v níž se neustále ukazuje, o jak škodlivý zvyk jde. Je pravdou, že kouření přináší velké riziko vzniku různých druhů onemocnění, a to včetně rakoviny. V současné době lze ale tento problém do jisté míry minimalizovat, stačí přejít na e-cigarety.

Konec vdechování dehtu a stovek dalších škodlivých látek

Používání elektronických cigaret je sice také škodlivou záležitostí, ale o dost menší nežli stav, kdy kouříte klasické cigarety. Do vašeho organismu se totiž dostává pouze čistý nikotin. Ostatní látky, z nichž je tou nejvýraznější a nejškodlivější bezesporu dehet, při použití e-cigaret a vaporizérů neinhalujete. Je to dáno už samotným principem těchto moderních přístrojů. Nedochází zde totiž k procesu hoření, kdy právě drtivá většina rakovinotvorných látek vzniká. Kapalná látka se zde za nižších teplot přeměňuje v plynné skupenství. Výhodou je i fakt, že nevzniká kouř, jímž byste obtěžovali sebe, potažmo pak své okolí.

Vyplatí se elektronické cigarety?

Vaporizéry jsou sice poměrně drahou záležitostí, v konečném důsledku se vám ale jejich pořízení vyplatí. Oproti běžným cigaretám totiž jedna náplň vydrží mnohem déle, není třeba ji příliš často kupovat. Požitek je intenzivnější, takže nemusíte kouřit tak horlivě, abyste svému tělu dodali potřebné množství nikotinu. Jde tím pádem i o účinné řešení v případě, že s kouřením v dohledné době hodláte skoncovat. Stačí, když postupně snižujete dávky a využíváte náplně s nižším obsahem nikotinu.

Jak je to s dostupností?

Vaporizér se dá používat nejen pro kouření tabákových produktů. Existují rovněž speciální vaporizéry na byliny či konopí. Jsou už běžně dostupné i ve vybraných tuzemských kamenných obchodech a eshopech. Jejich cena se pohybuje řádově od několika stovek korun až po pár tisíc za jeden produkt.