Zásuvka ve stolu či v podlaze? Žádný problém!

Ach, ty zásuvky. Dokážou potrápit nejednoho z nás. Jejich rozmístění je třeba pečlivě zvážit už v projektové dokumentaci k domu. Většinou ale jejich rozmístění neovlivníme. Pak na řadu přicházejí nepraktické prodlužovací kabely, přes které každý zakopává a nepřidávají ani estetickému vzezření interiéru. I pro tyto případy ale existuje řešení!

Bez zásuvek a vypínačů se neobejde žádná domácnost, kancelář, dílna, obchod, zkrátka veškeré prostory, které vydují napojení k elektrické síti. Konkrétně moderní domácnosti rozhodně nejsou žádnými troškaři.

Jaké máte nároky?

Schválně si spočítejte, kolik spotřebičů každý den připojujete k síti. Spolu s televizorem, pračkou a ledničkou se zřejmě bude jednat o počítače, notebooky, mobilní telefony, tablety a celou řadu kuchyňských spotřebičů. Zatímco některé jsou k elektrické síti připojeny permanentně, u jiných je jejich využívání spíše nárazové (nabíjení telefonu, tabletu, notebooku atd). To vše nároky na množství zásuvek zvyšuje.

Zásuvka nejenom do stěny

Víte, že současné moderní zásuvky nevyžadují instalaci pouze a jen na stěnu? Na trhu se setkáte se zásuvkami různých typů, ať již se jedná o zásuvky výklopné, výsuvné, zápustné a povrchové. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Nenápadná zápustná

Ty tam jsou doby, kdy na trhu byly k mání jen klasické zásuvky instalované ve stěně. Dnešní zásuvky například můžete mít zabudované v podlaze, ve stole i v kuchyňské lince. Zásuvky zápustné zase na pracovním stole či kuchyňské lince ani nezaregistrujete. Jsou totiž chytře zapuštěné přímo v pracovní ploše.

Elegantní skrytá

Do kanceláří, pracoven, konferenčních místností lze doporučit výklopné zásuvky do stolu. Jejich výhodou je, že v době, kdy je nebudete využívat, zůstanou elegantně skryty. Zásuvka do stolu je totiž vybavena lištou s tlačítkem, po jehož stisku se zásuvka otevře. Některé modely jsou dokonce vybaveny USB portem k nabíjení mobilních telefonů.

Designová výsuvná

Velké oblibě ze stran uživatelů se těší i zásuvky výsuvné, které navíc v místnosti mohou dominovat jako zajímavý designový prvek. Zabudovat je k tomu můžete téměř kdekoliv. 

Možností, jak se definitivně zbavit prodlužovacích kabelů, zkrátka je spousta. Tak je využijte!