Zařiďte si obývací pokoj ve skandinávském stylu

Pokud se pouštíte do rekonstrukce obývacího pokoje, prvně byste si měli ujasnit, v jakém stylu se ponese. V posledních letech se v bytové architektuře do popředí prodírá skandinávský styl, neboť je v lehkém spojení s přírodou. Jestliže by se vám v takovém provedení zamlouval právě obývací pokoj, jenž je často považován za srdce celé domácnosti, v následujících řádcích vám dáme několik jednoduchých tipů, na co nezapomenout při výběru nábytku.

Přírodní prvky a světlý prostor

Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí, především pak minimalismem. Zapomeňte na kýčovité doplňky, sáhněte pouze po prvcích, které mají nějaký účel a smysl. Ideální je vybavení z přírodních materiálů, jako jsou kámen, dřevo a sklo. Současně je však nezbytné podotknout, že se nejedná o vesnický styl. Skandinávské interiéry jsou zdobené také tkaninami a látkami s proužky. Dřevěný konferenční stůl ozvláštněte skleněnou vázou s lučním kvítím.

Co se barev na stěnách týče, zůstaňte buď u klasické bílé, nebo zvolte světlé odstíny hnědé a béžové. Pohrajte si i s osvětlením.

Sedací souprava, která má šmrnc

Dominujícím prvkem místnosti je bezpochyby sedací souprava, u níž záleží hlavně na barvě. Ideální volbou jdou odstíny šedé, protože se dají dokonale doplnit různými dekorativními polštářky, pruhovanými přehozy a podobně. Osobité kouzlo mají jednoduchá křesla.

Jestliže si nemůžete odpustit dekorace, tak se při jejich výběru držte pravidla, že v jednoduchosti je krása. Spíše zvolte takové dekorace, které mají funkční účel. Pamatujte, že někdy méně znamená více.

Hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat veškerý nábytek do nového obývacího pokoje? V takovém případě se podívejte do pestrého produktového portfolia e-shopu ATAN.cz. Spokojení budete jak s bohatým sortimentem, tak i s cenovou politikou obchodu.