Víte, co je to boutique hotel?

Patří mezi nejlepší slovenské boutique hotely. Místo, na kterém se setkává historie se současností. Navštivte Žilinu, navštivte Hotel Dubná Skala. Vynikající poloha v centru města, na ulici J. M. Hurbana oproti nákupnímu centru dává každému návštěvníkovi vynikající výchozí pozici pro jeho pracovní, či turistické aktivity. V blízkém sousedství se nachází několik dalších vzácných historických budov jako kostel Sv. Barbory ​​s klášterem, či Rosenfeld palác a Nová synagoga. Nechybí Mariánské náměstí s Městským divadlem, Domem umění Fatra a jiná zajímavá místa.

Samotná budova hotelu byla vybudována před více než sto lety, a to v letech 1906 až 1913. Původně dvoupodlažní dům v secesním stylu postavil Jozef Karas na místě dřevěných a hliněných domů. Po otevření provozoval v prostorách budovy restauraci. Jedním z posledních majitelů hotelu byl žilinský starosta a politik z dob první České republiky, JUDr. Vojtech Tvrdý. V roce 2006 se budova dočkala rozsáhlé rekonstrukce. O modernizaci se postaral nový majitel, ale stále se zachováním původního vzhledu, který dělá hotel elegantním a ikonickým.

Když se přesuneme do interiéru hotelu, uchvátí nás moderní designérské prvky, které vytvářejí současnou atmosféru s netradičním nádechem. Hotel svou velikostí nepatří mezi obrovské hotelové komplexy, ale na druhé straně vytváří příjemnou komorní atmosféru. Pocit domova a klidu najde každý ve skvělé restauraci a kavárně s barem a kuřácký salonek. Restaurace je umístěna v prostorách bývalé velmi dobře známé vinárny Dubná Skala, kde si domácí celá desetiletí vychutnávali místní speciality a skutečně kvalitní víno. Dnes je to o exkluzivní kuchyni a gastronomii, která nezklame ani skutečných gurmány. Vynikající jídla a nápoje přinesly řadu prestižních ocenění.

Když už budete v Žilině na výletě, nezapomeňte navštívit budatínský zámek vzdálený 4 km, s výstavou Drotárska umění, Hrad Strečno (11 km), Golf Park Rajec (21 km), slovenský dřevěný betlém v Rajecké Lesné (27 km), přírodní krásy ve Vrátné dolině (32 km), ale i malované dřevěnice v Čičmanech (41 km).

Ubytování v Žilině, které si zamiluje každý. To je Hotel Dubná Skala.