Minerální kamínky pro vodní dýmky

Pryč jsou časy, kdy byly vodní dýmky známé pouze v exotické cizině a nebo z obrázků knih. Použivání vodní dýmky je dnes rozšířené snad po celém světě. Klasický obrázek sedící skupinky poruřující vodní dýmku a vesele se bavící. Co když si chceme ale užít vodní dýmku a nevystavovat se návykovým a nezdravým látkám z tabáku? Přeci jenom koužení je nezdravé a tabák a nikotin způsobují rakovinu, závislost a další nepříjemnosti. Pokud si chcete dát dýmku v klidu a nebát se závislosti a nemocí z kouření tabáků, můžete zkusit minerální kamínky.

Minerální kamínky – o co se vlastně jedná?

Jak už název napovídá, minerální kamínky jsou skutečně přírodní pórovité kamínky, které se prodávají uzavřené v krabičce. Minerální kamínky jsou napuštěné různými druhy a příchutěmi melasy, tudíž nám pak vznikne škála příchutí a kombinací příchutí. Velikou výhodou těchto minerálních kamínků je právě to, že se nejedná o opravdové koužení, ale vycházející pára klasický kouřový dým pouze simuluje. Při použití  minerálních kamínků ve vodní dýmce nedochází k žádnému spalování, kapalina je pouze zahřívána až do bodu varu, při které se začíná odpařovat a tak nevzniká kouř, ale pára. Některé druhy kamínků vytvářejí  kvalitní hutnou páru. Mezi kamínky narazíte na varianty, které mají tekutou melasu nebo ty v gelovém stavu. Nespornou výhodou kamínky obsahující melasu v gelovém stavu je ta, že není pro jejich použití potřeba speciální korunky. Na trhu je široká škála výrobců kamínků, mezi nejznámější jistě patří značka Shiazo, Ice Rockz, Fantasia, Shisharoma, Duman a mnohé další.

Mezi další alternativu ke klasickým tabákům pro vodní dýmky jsou vaporizační pasty, ruzné gely a další varianty beznikotinového užívání vodní dýmky.