Kde mají nejširší výběr kalibrů?

Kalibry mají využití spíše ve velkovýrobě. Samozřejmě se mohou hodit i šikovnému kutilovi, zejména pokud vyrábí stejný produkt několikrát. Bohužel však kalibry nejsou tak snadno sehnatelné jako jiné pomůcky na ověřování rozměrů.

S klasickým metrem či posuvným měřítkem se člověk jednoduše splete. Přehlédne se o pár čárek, špatně měřidlo přiloží a chyba je hned na světě. V některých odvětvích je přitom chyba o každý milimetr dost znát a mnohdy je výrobek kvůli ní nepoužitelný.

S kalibry je měření hračka

Abychom byli přesní, kalibry vlastně neměří. Nenajdete na nich žádnou stupnici. Kalibr vám dokáže pouze prozradit, zda rozměr odpovídá, nebo ne. Na každý rozměr existuje jeden kalibr, a proto se vyplatí zejména ve velkovýrobě – kupovat kalibr kvůli ověření rozměru jediného výrobku není příliš ekonomické.

A jak takový kalibr vypadá? Podívejte se třeba přímo na https://www.kalibry.cz/. Vzhled se liší podle toho, zda jde o závitový, válečkový nebo nějaký jiný kalibr. Vždy má dvě části, obvykle každou na jedné straně. Jedna část je dobrá, druhá zmetková. V ideálním případě pude výrobek nasadit na tu dobrou a na zmetkovou ne.

Vyberte si kalibry přesně podle svých představ

Existuje jich celá řada a v různých rozměrech. Například u závitových kalibrů je to poměrně jednoduché, protože závity jsou normované. Kalibr na svůj závit tak seženete docela snadno. Co když ale potřebujete nějaký atypický?

Pak se obraťte na společnost Michovský tools provozující web Kalibry.cz. Ta má skladem velký sortiment kalibrů a garantuje velmi rychlé dodání. Prodává kalibry pro všechny typy závitů (trny pro vnitřní i kroužky pro vnější závity), dále válečkové, třmenové a jiné kalibry. V nabídce mají kalibry UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, NPTF, Rp a jiné. A kdybyste přesto nenašli, co potřebujete, není problém nechat vyrobit kalibr na míru třeba dle výkresu. Podívejte se přímo na https://www.kalibry.cz/kalibry/valeckove-kalibry/ a neváhejte se ozvat. Vyjdou vám vstříc.