Jak vybrat vhodné záclony do vašeho bytu?

V současné době mladá generace od tradičních záclon sice upouští, ale i tak se najdou stále příznivci, kteří na záclony nedají dopustit. Pokud přemýšlíte, jak obyčejný a ničím nezajímavý pokoj proměnit v nevšední obytnou místnost, není nic jednoduššího než investovat do bytového textilu, záclon, ba dokonce i závěsů. V následujících řádcích vám poradíme, jak postupovat.

Záclony se vyrábí z mnoha různých materiálů, s rozmanitými vzory a v pestrých barvách. Za jakousi nestárnoucí klasiku je pochopitelně považována bílá barva, která zapadne do jakéhokoliv interiéru, ať už je v rustikálním, nebo nadčasovém stylu.

Nad čím se zamyslet před výběrem záclony?

V první řadě se zamyslete nad barevností, ať už záclon, nebo závěsů. Ideální je, pokud k sobě navíc záclony a závěsy ladí, a to jak odstínem, tak i stylem. Jestliže nemáte cit pro bytový design, nezoufejte, protože v mnoha prodejnách s bytovým textilem vám odborný a proškolený personál s radostí poradí.

Dále si ujasněte, jestli mají být záclony se vzorem. Jestliže se v místnosti objevují nějaké vzory, například geometrické, zdobné a květinové, klidně můžete sáhnout i po záclonách se vzory. Pozor, myslete na to, že někdy méně je více.

V neposlední řadě byste měli vědět, že neexistuje jen jeden druh záclon, ale jsou v nabídce mnohé variace, třeba jemná lesklá organza, hustě tkaný voál, ale třeba i luxusní vyšívané záclony. Co se do vašeho interiéru hodí nejvíce? Posuďte sami.

Kde záclony, závěsy a další bytový textil koupit?

Otázkou ještě zůstává, kde takový bytový textil zakoupit. Jednou z možností je vyrazit do kamenné prodejny, ale počítejte s vyšší pořizovací cenou. Velice přijatelné ceny nabízí internetové obchody, přičemž jedním ze specialistů je e-shop DANTE, díky němuž proměníte všechny místnosti k nepoznání. Tak neváhejte a pusťte se do nakupování.