4 rady pro výběr židlí do celého bytu i kanceláře

Potřebujete sehnat nové židle a nevíte, podle čeho máte vybírat? Důležitost výběru se přímo zvyšuje s časem, jaký plánujete strávit sezením na nových židlích. Z toho důvodu je vhodné věnovat největší pozornost zejména kancelářské židli. V článku ale najdete tipy a rady i pro výběr jiných židlí do dalších pokojů v bytě.

Pohodlí při kancelářské práci

Klíčovou židlí, na které pravděpodobně strávíte několik hodin, je ta kancelářská. Z toho důvodu by měla být maximálně pohodlná, ergonomicky tvarovaná a výškově nastavitelná. Díky přizpůsobení výšky bude sedět právě vaší postavě a perfektně ji sladíte s daným kancelářským stolem. Nebojte se proto větší investice a pečlivě prověřte celou nabídku, ať vyberete co možná nejlépe.

Stolování na úrovni

Další místností, kde to bez židlí příliš nejde, je jídelna. Zde je potřeba vybírat nejenom jídelní stoly, ale právě i ladící a pohodlné židle. Krásný vzhled a pohodlí ovšem nejsou jediným kritériem. Je dobré myslet také na snadnou údržbu a omyvatelnost. Například nejsou příliš vhodné látkové či s kožíškovým sedákem. Lepší volbou jsou čisté dřevěné či plastové v kombinaci s kovovými prvky.

Bezpečné židle pro děti

Speciální kategorií pro výběr jsou dětské židle. Ty mají často veselé a hravé barvy, ale především splňují náročné bezpečnostní požadavky. Nejlépe uděláte, když koupíte židle přesně určené pro děti a splňující potřebné testy.

I pro vybavení firemních prostor

Dobrou službu udělají také konferenční židle. Když vyberete pohodlné kousky, ocení to všichni na poradách. Záleží i na tom, jestli se musí uklízet, protože v takovém případě by měla být možnost narovnání do sebe pro úsporu místa. Dobrou zprávou je, že všechny židle pořídíte pohodlně přes internet, takže nemusíte trávit hodiny procházením obchodů.