Příjemná dovolená v Chorvatsku s kolem

Chorvatsko na kole 2017

Léto se nám pomaličku blíží a je nejvyšší čas pro výběr letní dovolené. V Čechách si mnoho z nás oblíbilo jízdu na kole. Tisíce lidí o víkendech vyrážejí na cyklostezky a objevují nové místa naší země. Věřte nebo ne, ale také do Chorvatska se dá dnes již vyrazit s kolem a prožijete velmi příjemnou dovolenou. Ta v sobě skrývá jak turistiku, tak příjemné polehávání u moře. Jednou z nejoblíbenějších částí Chorvatska je Istrijský poloostrov v severní části.

Dovolená s kolem na Istrii

V dnešní době je pro dovolenou s kolem v Chorvatsku nejlépe přizpůsobená Istrie na severu Chorvatska. Najdete zde mnoho nových cyklostezek od nejjednodušších tras až po cyklostezky pro náročnější cyklisty.

V jednoduchosti se dá říci, že Istrijský poloostrov může našim cyklistům připomínat Jižní Moravu. Krásné výhledy do okolí, teplo a Sluníčko. Většina tras je snadných s malým převýšením. Cyklostezky vedou jak v blízkosti moře, tak zároveň můžete vyrazit do kopcovitého terénu, kde na vás budou čekat vinice a vinné sklípky.

Koupání v Jaderském moři

Při návratu do místa vašeho ubytování je velmi příjemné koupání v Jaderském moři, kdy z vás odpadne veškerá únava. Moře vám nabídne wellness, který je ovšem zadarmo. V letních měsících si takto můžete nakombinovat dovolenou přesně podle sebe.

Díky své blízkosti je Istrie vhodná také na krátkodobé dovolené tzv. prodloužené víkendy. Během pár hodin cesty se můžete na kole projíždět okolo moře.

Vyzkoušejte netradiční dovolenou v Chorvatsku na kole. Více informací o nových cyklostezkách na Istrijském poloostrově naleznete na stránkách www.levnedochorvatska.cz